20 lut

Wypadek, a odszkodowanie…

Każdy ubezpieczyciel powinien wczuć się w rolę osoby poszkodowanej. Kiedy dojdzie do wypadku, który przytrafi się pokrzywdzonej osobie firma ubezpieczeniowa powinna jej wypłacić należyte odszkodowanie.

Co powinien uzyskać poszkodowany od ubezpieczyciela?

Zwrot kosztów leczenia oraz rehabilitacji zarówno za obrzęki ciała jak i rozstrój zdrowia psychicznego. Jeżeli do zajścia nie doszło z winy poszkodowanego, a był to wypadek drogowy, a skutkiem tego było, że samochód uległ zniszczenia, to także z tytułu szkód mechanicznych należna jest kwota dla ofiary tego zajścia.

Czy sprawca wypadku powinien mieć ubezpieczenie OC?

Oczywiście, każdy z kierowców powinien takie ubezpieczenie posiadać ponieważ w naszym kraju jest one regulowane ustawowo.

Czy warto dochodzić odszkodowania na własną rękę?

W większości przypadków nie, ponieważ istnieje dużo przepisów prawnych, których przeciętny Kowalski nie jest w stanie interpretować w sposób jak należy. Dopiero prawnik mający doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań ma wiedzę jak uzyskiwać stosowne odszkodowanie.

Jaką kancelarię odszkodowawczą wybrać?

Dlatego, że proces dochodzenia odszkodowań trwa często od kilku miesięcy to w takiej sytuacji ważne jest aby kancelaria odszkodowawcza istniała już jakiś czas na rynku. Warto więc opierać i zaufać ludziom zajmującym się danymi tematami, którzy poprą je sukcesami. Do takich osób należą prawnicy Omega Kancelarie Prawne. Stworzyli oni dedykowaną usługę skierowaną w szczególności do klientów mieszkających na terenie całej Polski. Więcej  o ich ofercie można poczytać na stronie https://kancelariaomega.pl.